12°C weather icon

Prijem gradonačelnika za atletičarku Klaru Andrijašević: Sjajni rezultati kao nagrada za naporan rad i velika odricanja

22.06.2018.

Na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u atletici održanom prošlog vikenda u Splitu članica AK Sveti Marko iz Makarske Klara Andrijašević osvojila je prvo mjesto na 1500 m među juniorkama. U utrci na 3000 m Klara je osvojila srebrenu medalju i tako ispunila normu za nastup na Europskom prvenstvu. Uz to je s rezultatom 9.46.21. popravila svoj rekord za 16 sekundi. Inače će se europsko prvenstvo u atletici održati u Mađarskoj od 5. do 7. svibnja, a Klara će nastupiti na utrkama na 1500 i 3000 m.

Prije prvenstva Hrvatske Klara je na Balkanskom prvenstvu održanom u Instambulu osvojila prvo mjesto na 1500 m i postala prvakinja Balkana. Na prvenstvu Hrvatske za mlađe juniorke u Varaždinu bila je također prva u obje discipline.

Povodom ovih sjajnih rezultata gradonačelnik Makarske Jure Brkan i njegov zamjenik Dražen Nemčić upriličili su za Klaru i njezinog trenera Stjepka Vodanovića svečani prijem u makarskoj gradskoj vijećnici.

-Kao i prošle godine Klara nas je i ove učinila ponosnim i sretnim. Hvala i njezinu treneru u ime grada na postignutim rezultatima i promociji Makarske. Vjerujem da će nakon nastupa na Europskom prvenstvu nastaviti s dobrim rezultatima i tako izboriti nastup na slijedećim Olimpijskim igrama. Grad će ovaj vrijedan projekt pomagati u okviru svojih mogućnosti, naglasio je gradonačelnik Brkan, darujući velikoj makarskoj atletičarki cvijeće, poklon bon za kupnju sportske opreme te priznanje Grada.

Zahvalivši se Klara je kazala da će i dalje nastaviti s treninzima, a jedina dvojba joj je hoće li ih prekinuti na nekoliko dana radi maturalnog putovanja. Ako i otputuje neće u potpunosti prekidati s treninzima. Unatoč vrućini na stazi sam dva puta dnevno. Gušt mi je kada za nagradu dođu dobri rezultati, riječi su odlične gimnazijalke, krhkog tijela ali brzih nogu i snažnog sportskog duha.

Njezin trener Stjepko Vodanović je istaknuo kako se divi Klarinoj volji i upornosti na treninzima, a samo joj je 17 godina. U financijskom dijela najviše pomaže klub, a ima i dobrih ljudi na koje se može računati prilikom putovanja i natjecanja. Prvi dio priprema za nastup na Europskom prvenstvo obavit će u Zadru gdje će imati najbolje uvjete za pripreme, završio je Vodanović.