14°C weather icon

Povijesni uspjeh mlade atletičarke Klare Andrijašević: U prvoj utrci osvojila dvije medalje - zlatnu i brončanu

29.05.2017.

U Varaždinu na stadionu Sloboda održano je pojedinačno Prvenstvo Hrvatske za mlade junior i mlade juniorke. Nastupila su 32 kluba s ukupno 274 natjecatelja. Klub Sv. Marko je predstavljala naša izvrsna mlada atletičarka i izvrsna učenica Klara Andrijašević. Mlada makarska atletičarka pokazala je koliko puno vrijedi već prvi dan natjecanja nastupivši u utrci na 1500 m. Klara je pokazala da je veliko iznenađenje ovoga prvenstva te bez ijedne službene utrke kao potpuna nepoznanica velikom borbenošću osvaja vrijednu brončanu medalju. Nakon što je cijelu utrku vodila u jednom trenutku preko 60 m ispred 14 iskusnih atletičara Klara je zadnjih 200 m izgubila prednost zbog neiskustva. Klara iznenađuje sve trenere i gledatelje svojim trčanjem. U zadnjih 100 m pada na četvrto mjesto, ali na samom kraju na 50 jakim finišom,zadnjim atomima snage zauzima konačno 3. mjesto (4:45,23).

Drugog dana prvenstva radi potpuno iznenađenje. Klara je jako pametnom utrkom na 3000 m do pred samog kraja utrke pratila višestruku prvakinju Hrvatske i članicu hrvatske reprezentacije te je nju i sve prisutne ostavila bez dana svojom završnicom. U maniri najboljih trkačica zadnji krug je otrčala kao da je prvi i pobijedila s najboljim rezultatom istrčanim ove godine (10:20,98), te aktualnu prvakinju Hrvatske ostavila iza sebe preko 50m. Klara se okitila dvjema vrijednim medaljama za makarski klub i grad. Osvojila je povijesno zlatno odličje na 3000 m ,te tako najavivši sljedeću sezonu gdje Klara tek tada postaje nositeljica u kategoriji mladih juniorki jer je ovo Klari bila ulazna godina. Mladu atletičarku predvodio je trener Stjepko Vodanović.